Główna » Archiwum

Wpisy oznaczone: ubiquiti

Artykuły, Gorący temat »

[19 wrz 2011 | 13 674 wyświetleń]
UniFi – Enterprise WiFi System

Ubiquiti UniFi to linia produktów reklamowanych przez producenta jak „Enterprise WiFi System”. Czym produkty należące do tej rodziny różnią się od innych rozwiązań Ubnt (i analogicznych rozwiązań innych producentów)?

Artykuły, Nowości, Ważne wiadomości »

[4 kwi 2011 | 9 720 wyświetleń]
Po co odbiornik GPS w Ubiquiti Rocket M czyli co mają wspólnego TDMA i GPS

TDMA (Time Division Multiply Access) do niedawna kojarzył się bardziej z sieciami telefonii komórkowej czy satelitarnej niż z sieciami Wi-Fi. Protokół AirMax firmy Ubiquiti wprowadził tę alternatywną metodę dostępu do medium pod strzechy (z innych popularnych rozwiązań wymienić można MikroTik Nv2 czy Motorola Canopy).
Transmisja danych w TDMA polega na przydzielaniu stacjom bezprzewodowym szczelin czasowych – krótkich odcinków czasu w którym mogą transmitować i odbierać dane. Dostęp do medium pozbawiony jest więc elementu rywalizacji, jak to miało miejsce w przypadku protokołu 802.11. Takie podejście ma szereg zalet, do najważniejszych należą: dynamiczny …

Gorący temat, Nowości, Ważne wiadomości »

[3 lut 2011 | 2 031 wyświetleń]
Nowy router PowerAP N

Firma UBIQUITI wprowadziła do swojej oferty nowy AP Router na standard b/g/n.  Muszę przyznać, że bardzo podoba mi się kosmiczny dizajn urządzenia, rewelacyjnie pasujący do nowoczesnych wnętrz.
Urządzenie potrafi utworzyć połączenie na odległość 100m z prędkościami przekraczającymi 300 Mbps. Działa jako zwykły router domowy/biurowy lub w trybie Bridge lub Router. Dzięki trybowi Station możliwe jest korzystanie z dostępnych sieci bezprzewodowych, natomiast ustawienie urządzenia w trybie Access Point pozwoli na stworzenie własnej sieci Wi-Fi.
Nowością jest opracowana przez Ubiquiti Networks funkcja Channel Shifting, która ustanawia bezprzewodowe połączenie między urządzeniami …