Borelioza – dlaczego jej leczenie rodzi tyle trudności

W ostatnich latach kleszcze są bardzo dużym problemem. Obecnie można je spotkać w każdym miejscu, a każde ugryzienie może się zakończyć poważnymi konsekwencjami. W szczególności ciężko trafia borelioza, która jest chorobą trudną do leczenia i podstępną. Nie zawsze też po ukąszeniu pojawia się typowy dla niej rumień na skórze, a nietypowe objawy czasami zostają zauważone po paru latach.

Niejednokrotnie lekarze mają duży problem z prawidłowym zdiagnozowaniem boreliozy i zaczynają leczyć na coś zupełnie innego. Tak więc jeżeli ktoś zauważy na skórze zaczerwienienie po ukąszeniu kleszcza, to od razu powinien zacząć się leczyć. Najlepsza do tego będzie poradnia hepatologiczna Wrocław, ponieważ ważne jest żeby od początku wszystkim się zajęci wyspecjalizowani lekarze. W takich klinikach leczy się rozmaite choroby zakaźne Wrocław, a borelioza do takich właśnie się zalicza.

W pierwszej kolejności trzeba zacząć od zrobienia odpowiednich testów, jakie wykluczą lub potwierdzą chorobę. Niestety dość często zdarzają się wyniki fałszywe, dlatego też doświadczenie lekarza, który je będzie interpretował, jest tu bardzo ważne. Leczenie boreliozy Wrocław odbywa się przede wszystkim za pomocą antybiotyków. Sukces takiej kuracji w dużej mierze zależy od tego, jak szybko od czasu ukąszenia zostanie ono rozpoczęte. Jeśli choroba zdążyła przejść w stan utajony i wystąpiły jakieś dodatkowe powikłania, to trzeba się liczyć z tym, że wszystko potrwa znacznie dłużej i do będą do zażywania dużo większe dawki antybiotyków.

🧾 ARTYKUŁ SPONSOROWANY
Dodaj komentarz