Buldogi francuskie – czym się charakteryzuje ta rasa psów

Mieszkając w domu z małymi dziećmi bez problemów można sobie pozwolić na psa. Istotne jednak będzie to, aby wybrać właściwą rasę, która dobrze się będzie dogadywać z dziećmi i przy tym nie przejawiać wobec nich agresji. Ras takich jest kilka, a w ostatnim czasie dużym zainteresowaniem cieszą się buldogi francuskie. Te nieduże, lecz bardzo wesołe i radosne psy sprawdzają się doskonale przy przy małych dzieciach, są względem nich bardzo łagodne i przyjacielskie.

Ale mimo że nie należą do zbyt dużych, to nadrabiają to żywiołowością i energią, będąc też świetnymi kompanami dla maluchów. Kochają najróżniejsze zabawy, gonitwy za patykiem czy szarpanie. Bardzo dobrze też skaczą, co niejednokrotnie potrafią udowodnić w czasie spaceru. Jeżeli chodzi o spacerowanie, to rzecz jasna trzeba wyprowadzać regularnie. Równocześnie bardzo ważne jest, aby nie narażać je na słońce, ponieważ źle znoszą wysokie temperatury.

Bardzo lubią jednocześnie leżenie na kanapie, z tego też powodu jakieś wygodne dla nich także musi się jakieś znaleźć. Dużą zaletą francuskich buldogów jest to, że nie wymagają one dużej pielęgnacji. Starczy je raz na jakiś czas wyczesać oraz wyczyścić oczy i uszy, aby zapobiec zapaleniom. Podejmując decyzję o kupnie tego psa trzeba pamiętać, że wymienione powyżej cechy będą posiadać tylko rasowe, urodzone w legalnej hodowli. Z tego też powodu warto takiej poszukać, przykładowo wpisując w internecie hasło buldog francuski pies, i tam zakupić swojego wymarzonego przyjaciela.

🧾 ARTYKUŁ SPONSOROWANY
Dodaj komentarz