Dlaczego korek sprawdza się bardzo dobrze przy urządzaniu wnętrz

Jeżeli ktoś miał kiedykolwiek w rękach korek po winie czy szampanie, to zapewne pamięta, że jest on lekki i elastyczny. Takie korki są wykonywane z kory specjalnego gatunku dębów, które przede wszystkim rosną w Hiszpanii i Portugalii. Jak się jednak okazuje, różnych możliwości na zastosowanie bardzo ciekawych parametrów korka znajdzie się dużo więcej. Powszechnie zaczęła między innymi korzystać z niego branża wykończenia wnętrz.

Świetne techniczne parametry chociażby mają podkłady zrobione z korka. Są one trwałe i odporne na zgniatanie, przez co mogą zagwarantować długie lata użytkowania bez problemów. Zapewniają jednocześnie wysoką elastyczność i izolację termiczną, co ma wpływ na wygodę mieszkania. Jeśli ktoś chce, to do paneli może też zastosować od razu korkowe listwy, wyglądają one bowiem bardzo elegancko i nowocześnie. Jak się okazuje, ostatnio często korek pojawia się też jako panele naklejane na ścianę.

Ogromne zróżnicowanie jeżeli będzie chodziło o barwy i wzory sprawia, że można w ten sposób tworzyć naprawdę ciekawe aranżacje. Które jednocześnie zapewnią odpowiedni mikroklimat we wnętrzu, bowiem z jednej strony korek dobrze ociepla i izoluje, a równocześnie zabezpiecza przed nadmierną wilgocią i rozwojem grzybów i pleśni. Tak więc jeżeli ktoś szukał będzie niebanalnego pomysłu na swoje wnętrze, to powinien jak najbardziej rozważyć produkty korkowe. A sklepy, które mają takie w ofercie znaleźć można w internecie, przykładowo po podaniu w wyszukiwarce słów listwy korkowe.

+Tekst Sponsorowany+

🧾 ARTYKUŁ SPONSOROWANY
Dodaj komentarz