Do najzdrowszego sposobu na tracenie wagi zaliczamy dietę śródziemnomorską. Jedną z głównych zalet jest to, iż można ją wykorzystywać przez całe życie. Przyczynia się do poprawy kondycji oraz systemu odpornościowego. Wykorzystując tę dietę produkty takie jak : kasza, makaron, ryby, owoce morza i pełnoziarniste pieczywo, nie są nam zagraniczne. Do dań pamiętajmy aby dodawać mnóstwo cebuli i czosnku. Z badań wynika, iż ludzie, którzy stosują tę dietę dłużej żyją.

W Grecji odnajdujemy taki system odżywiania. Pije się tam czerwone wino w malutkich ilościach oraz rezygnuje z ciastek. Wykorzystuje się do potraw oliwy z oliwek. Ryby śródziemnomorskie obejmują wiele jodu, co ulepszeniu funkcjonowanie tarczycy. W Polsce coraz to częściej obywatele sięgają do tego typu oliwy. Śmiałek, który pragnie odżywiać się porządnie ma obowiązek zrezygnować z wołowiny oraz wieprzowiny. Wymienić je drobiem. W tym systemie żywienia istotne jest też spożywanie jak najogromniejszej ilości wody mineralnej niegazowanej lub też także herbat ziołowych.

Gdyby każdy Polak brał przykład z Grecji, to bylibyśmy o wiele zdrowsi. Jeżeli nie chcesz przygotować jej sam, zamów catering dietetyczny wrocław. Jedną z w największym stopniu kultowych schorzeń połączonych z jedzeniem jest otyłość. Spowodowana jest ona dostarczaniem do organizmu ludzkiego większej liczby pokarmu niż powinna być. Aglomeracja tłuszczu w brzuchu nazywa jest otyłością brzuszną. Badanie demonstrują, że otyłość intensyfikuje prawdopodobieństwo zachorowania na choroby takie jak : cukrzyca, zapalenie stawów. Z powodu nazbyt ogromnej wagi człowiekowi będzie ciężko się poruszać.