Do jakich celów wykorzystuje się obecnie nadruki z hologramami

Historia obrazów holograficznych nie jest najdłuższa, ponieważ liczy jedynie kilkadziesiąt lat. Mimo że ich teoretyczne podstawy powstały przed ponad stu laty, to dopiero wynalezienie laserów o dużej precyzji umożliwiło stworzenie pierwszych obrazów holograficznych. Dzisiaj z przepięknie świecącymi naklejkami ma się do czynienia każdego dnia, ponieważ znajdują się one chociażby na wszystkich banknotach, którymi będzie się płacić w sklepie, ale też i na wielu najróżniejszych rzeczach.

Aktualnie hologramy w głównej mierze wykorzystuje się do zabezpieczania najróżniejszych dokumentów, środków płatniczych czy jakiś cenniejszych przedmiotów. Wynika to z tego, że w przeciwieństwie do normalnego druku bardzo trudno się je podrabia. Do ich wytwarzania są bowiem wykorzystywane specjalne urządzenia, a oprócz tego zamówienia weryfikowane są ze względu na to, czy ktoś nie planuje ich wykorzystać do celów niezgodnych z prawem.

Na takich hologramach można zawrzeć bardzo różne informacje, zaczynając od napisów i rysunków, a kończąc na obiektach 3D oraz kodach QR. Jeśli druki zabezpieczone posiadają mają jeszcze wyższą ochronę, to można na nich wstawić jakieś ukryte znaki albo bardzo małe teksty, możliwe do zobaczenia jedynie po zastosowaniu specjalistycznych urządzeń. Jeżeli ktoś będzie chciał, to może użyć zalet holografii także do poprawy estetyki i wyglądu swoich wyrobów. Naprawdę dobrze nadawać się do tego celu będą folie holograficzne, jakie pod wpływem padającego światła mienią się niesamowitymi kolorami.

+Tekst Sponsorowany+

🧾 ARTYKUŁ SPONSOROWANY
Dodaj komentarz