Jednym z najbardziej znanych sposobów podlewania ogrodu jest używanie konewki bądź węża ogrodowego. Węże ogrodowe w większości wypadków zakończone są dyszą rozpraszającą strumień wody.

Entuzjastyczniej, ze względu na czas, używane są przez ogrodników zraszacze stacjonarne, jakie przenosi się z miejsca na miejsce. Rozróżniamy trzy rodzaje zraszaczy: pulsacyjne, wahadłowe i rotacyjne. Zraszacze stacjonarne są komfortowe ze względu na to, iż umieją nawadniać powierzchnia od ośmiu do pięciuset metrów kwadratowych. Zraszacze te są połączone ze źródłem wody przy wsparciu gumowego węża. Zamocowany jest on do kranu za pomocą przyłącza mocującego.

Koniecznym dodatkiem mogą okazać się narzędzia do zwijania węża takie jak bębny mocowane na przykład do ściany. Innym, jeszcze mniej czasochłonnym sposobem natryskiwana ogrodu jest zamontowanie instalacji nawadniającej. Takie instalacje składają się z systemu zraszaczy i przewodów doprowadzających wodę. W wypadku wyboru tego minionego sposobu nawadniania należy już na etapie planowania wyznaczyć profesjonalne miejsca, w jakich chcemy oby znajdywały się zraszacze.

Mamy możliwość wyboru dwóch typów zraszaczy: stałe oraz wynurzalne. Zraszacze wynurzalne są poprawniejszą opcją dla osób, jakie pragną je umieścić w trawniku bądź usługi – znacznie więcej na nawadnianie ogrodu warszawa. W wypadku ich braku aktywności są schowane i nie przeszkadzają w pielęgnacji murawy. Chociaż zdołałoby się wydawać, że utrzymanie trawnika w solidnej kondycji jest bezproblemowe – takowe nie jest. Wymaga kolosalnej wiedzy oraz umiejętności eksploatowania go.

ℹ️ ARTYKUŁ SPONSOROWANY