Jak dostać pożyczkę pod zastaw firmowej nieruchomości

Spora ilość firm na pewnym etapie swojego rozwoju potrzebuje odpowiedniego finansowania, żeby się rozwinąć. Różnych opcji na pozyskanie środków jest dużo, może to być kredyt w banku, współpraca z inwestorem czy też przy dużych firmach debiut na giełdzie. Jeśli w skład majątku firmy wchodzi jakaś nieruchomość, to można się pokusić o dodatkową możliwość, jaką jest pożyczka pod zastaw.

Tego typu forma ma sporo istotnych zalet, co powoduje że pożyczki pod zastaw cieszą się obecnie sporym zainteresowaniem. Przede wszystkim liczyć można na korzystniejsze oprocentowanie niż przy tradycyjnych kredytach, bierze się to z tego, że podmiot finansujący ponosi znacznie mniejsze ryzyko z uwagi na zabezpieczenie, jakim jest nieruchomość. Całkiem spora jest także suma, jaką można uzyskać. Przeważnie jest to od 50 do 70 procent wartości nieruchomości, czyli bez dużego problemu można pożyczyć nawet do kilku milionów złotych.

Następną istotną zaletą, jaką ma finansowanie pod zastaw, jest niewielka ilość spraw formalnych do spełnienia. Najistotniejsze będą oczywiście dokumenty wiążące się z samą nieruchomością, bo właśnie ona obciążona zostanie hipoteką na rzecz udzielającego pożyczkę. Lecz w wielu przypadkach nie będzie potrzeby przekazywania informacji o bieżących obrotach czy dochodach, co jest sporym usprawnieniem dla przedsiębiorcy, bo nie musi tracić czasu na to, żeby przygotować dokumenty. Pod adresem  https://podzastaw.biz/ wszystko jest dokładnie opisane, zarówno jeżeli będzie chodzić o warunki finansowania jak też wymagane zabezpieczenia. Zobacz więcej, sprawdź serwis internetowy z pełną ofertą.

🧾 ARTYKUŁ SPONSOROWANY
Dodaj komentarz