Pies, który nie znosi zostawać sam w mieszkaniu to dla właściciela nie lada kłopot. Czworonóg zostający w mieszkaniu sam zachowuje się – mówiąc subtelnie – nieznośnie. Wyje oraz niszczy wszystko naokoło, raz za razem również załatwia się w mieszkaniu.

Właściciel ma zatem po powrocie masę sprzątania, a na domiar tego jeszcze musi przysłuchiwać się skarg sąsiadów. Podłoże takiego, a nie innego zachowania zwierzęcia zazwyczaj ma swoje podłoże w czasie szczenięcym – nie jest wykluczone, iż pies przeżył coś, co spowodowało u niego traumę. Co zatem w takiej sytuacji ma prawo zrobić właściciel? W szczególe pieska do zostawania w domu wypada przyzwyczaić – jeżeli właściciel w przesadny sposób przywiąże go do siebie, tym trudniejsze będzie to zadanie.

Wolno zacząć od bardzo prostych ćwiczeń takich jak zamykanie psa samego w pokoju na kilka minut czy też wybrać się na specjalne szkolenie żeby zdobyć pomoc – szkoła dla psów warszawa. Do tego nie można również pozwalać psu na gryzienie przeróżnych przedmiotów, których gryźć nie powinien. Przed wyjściem z domu można zabrać w pierwszej kolejności pieska na dłuższy spacer – niech się porządnie wybiega i zmęczy.

Wychodząc, warto zostawić mu jego ukochane zabawki. Specjaliści są zdania, że jeśli pies wytrzyma pierwsze pół godziny, to powinien i później sobie poradzić. W sytuacji, kiedy właściciel nie jest sobie poradzić z psem we własnym aspekcie, powinien zgłosić się ze swym czworonogiem do specjalisty od psich zachowań. Dla wielu z nas psy wiążą się z samymi superlatywami – psy są naszymi kompanami, pomagają nam, są z nami w doli oraz niedoli, nigdy nie musimy niepokoić się, iż nie będzie ich przy nas, kiedy akurat będziemy tego potrzebować.

ℹ️ ARTYKUŁ SPONSOROWANY