Weterynarze z całego globu sugerują, iż psy są stworzeniami, jakie odczuwają cykl emocji, a także mają szereg wymogów, które każdy właściciel musi spełnić. Jeżeli pragniemy, aby nasz pies był szczęśliwy powinniśmy spełnić parę warunków, jakie sprawią, iż będzie on czuł się kochany przez pełną rodzinę.

W szczególe powinniśmy wiedzieć, że świat psa jest w całości przewidywalny, skutkiem tego również należałoby już w szczenięcym okresie nauczyć go pewnych zachowań, to naturalnie dzięki którym później będziemy w stanie określić a później spełnić wszystkie jego potrzeby – niesłychanie ważna jest karma dla pieska – znacznie więcej na sucha karma dla psa premium. Pamiętajmy też jego świat pieska jest także kontrolowany, to właśnie dzięki czemu pies wie, jakie zachowanie z jego strony spotka się z nagrodą a jakie obarczone będzie karą. To człowiek udomowił czworonoga, dlatego również z biegiem czasu stał się on w całości od niego zależny. Taka sytuacja sprawia, iż jeżeli mamy psa w domu i nie spełnimy jego wszystkich wymogów, czuje się on nieszczęśliwy.

Selekcjonując dla siebie czworonoga, musimy opisać, jakie potrzeby ma dana rasa, a w głównej mierze zadać sobie zapytanie, czy jesteśmy w stanie im sprostać. Duża grupa właścicieli psów twierdzi, że czworonogowi wystarczy jedynie łańcuch, buda oraz miska z jedzeniem. Nic bardziej błędnego, albowiem jeżeli pies w wyniku frustracji i stresu zerwie się z łańcucha, jest skłonny pogryźć człowieka. Sytuacja ta powoduje, iż pies potrzebuje stabilnego środowiska, ruchu, spacerów a to naturalnie dzięki temu zwyczajnego trybu życia.

ℹ️ ARTYKUŁ SPONSOROWANY