Jeszcze nie tak dawno dyplom wyższej uczelni był gwarantem znalezienia solidnej pracy. Niestety czasy się zmieniają oraz warunki również. Coraz więcej absolwentów wyższych studiów zasila szeregi bezrobotnych. Mało tego, w pewnych momentach doskonali profesjonaliści, z olbrzymim rutyną zdobytym za granicą również mają trudności ze znalezieniem pracy – ażeby to zmienić, wstąp na gdzie do pracy. Osoby wracające zza granicy, gdzie zajmowały eksponowane stanowiska, nieraz niesłychanie odpowiedzialne, mają poważne trudności ze znalezieniem pracy w kraju. Ze zdziwieniem słuchają od ewentualnych pracodawców, iż mają zanadto wygórowane wymagania. Jak sami przyznają kłopot tkwi w braku znajomości i tak nazywanych pleców.

Statystyki są melancholijne. Praca po studiach już nie jest taka oczywista. W 1997 roku bezrobotni z wyższym oświatą stanowili 1,4 procent, a w roku 2010 jest to już 10,5 procent. Wolno się zastanawiać co jest przyczyną takiego stanu rzeczy. Profesjonaliści sugerują, iż ludzi kończących wyższe studia jest coraz to więcej, tudzież jakość wykształcenia drastycznie się obniżyła – przede wszystkim na co niektórych uczelniach osobistych. Rynek jest przesycony humanistami oraz profesjonalistami od marketingu i zarządzania. Inżynierów, których rzeczywiście brakuje, jest niewielu. Na swojej drodze jesteśmy w stanie spotkać przeróżnych szefów czy menadżerów.

Co niektórych nie intryguje to co robisz po pracy, jaka jest twoja sprawa rodzinna czy też orientacja. Istotne są wyniki w pracy. Jeżeli te są dostateczne po wyjściu z firmy przestajesz istnieć dla takiego właściciela firmy. Jednakże zdarzają się okazy, jakie pragną tobą zawładnąć. Nie ważne, że praca to dla ciebie priorytet, że zamieniasz się w przysłowiowego cyborga po przekroczeniu progów firmy, iż twoje wyniki są więcej aniżeli przeciętne.

Dla takiego niedorosłego emocjonalnie właściciela zakładu pracy istotne jest to, kim jesteś po pracy. I dlatego jeżeli podejrzewasz, że w twoim otoczeniu jest taki przełożony zapomnij o odsłanianiu prawdziwego ja w jednostce gospodarczej. Nie przyznaj się, iż jesteś szczęśliwym rodzicem więcej niż jednego potomka. Rozległa rodzina to wystarczający powód dla twojego szefa korporacji ażebyś musiał dorabiać na boku u rywalizacji.

ℹ️ ARTYKUŁ SPONSOROWANY