Jakie odmiany stałego opału obecnie się cieszą popularnością

W naszym kraju cały czas wiele instalacji centralnego ogrzewania opartych jest o piece na stałe paliwa. Pośród takich pieców znajdzie się konstrukcje bardzo nowoczesne, spełniające wysokie normy w zakresie czystości palenia, ale wymagające wysokiej jakości paliwa. Jak też konstrukcje stare, do których wrzucić można praktycznie wszystko, co się ma pod ręką, i co tylko uda się zapalić. Jednak żeby faktycznie dało się w swoim domu zapewnić wymaganą temperaturę, to opał posiadać musi odpowiednią kaloryczność, albo musi go odpowiednio dużo być.

W tej kwestii od wielu lat największym zainteresowaniem cieszy się tradycyjny węgiel. Występuje on w dużej ilości rodzajów, różniących się przede wszystkim stopniem rozdrobnienia. Największą wartość mają odmiany złożone z większych kawałków, które będą się wolno palić przez dłuższy czas. W porównaniu z węglem znacznie gorzej prezentuje się drewno, lecz jest za to od niego sporo tańsze.

Dużo korzystniej do palenia w piecach nadawać się będą gatunki liściaste, zwłaszcza twarde. Palą się one dość wolno i wytwarzają więcej energii, niż gatunki iglaste. W przypadku tych ostatnich sporym problemem jest duża zawartość żywicy, co wymaga stosowania odpowiednich rodzajów pieców. W ostatnim czasie dużym zainteresowaniem zaczęły się też cieszyć brykiety i pellety, tworzone z wiór czy trocin. Wszystkie te odmiany opału znajdzie się bez problemów w jakimś dobrym składzie, a takiego można szukać na przykład po wpisaniu w wyszukiwarkę hasła hurtowa sprzedaż opału.

+Tekst Sponsorowany+

🧾 ARTYKUŁ SPONSOROWANY
Dodaj komentarz