Jakie znaczenie mają regularne przeglądy zębów

Większość z nas słyszy od dziecka, że należy dbać o stan swoich zębów, najlepiej je myjąc przynajmniej dwa razy dziennie. Ale nie mniej ważne jest to, żeby je także regularnie sprawdzać u stomatologa, co pozwoli oszczędzić różnych kłopotów. Lekarze zalecają, żeby tego typu przegląd był robiony przynajmniej raz na rok.

W części gabinetów będzie on całkowicie bezpłatny, w pozostałych będzie trzeba zapłacić za niego coś symbolicznego. W czasie przeglądu dentysta dokładnie sprawdzi stan wszystkich zębów, ale też i dziąseł, czy wszystko jest z nimi w porządku. Jeśli zauważone zostaną jakieś ubytki, to z reguły będą one niewielkie i bardzo łatwe do zaplombowania.

Jednak jeżeli ktoś sobie zaniedba taki przegląd, to konsekwencje mogą być bardziej poważne. Wypełnienie małego ubytku nie powinno kosztować więcej niż 200 złotych. Ale jeśli taka dziura się powiększy i trzeba będzie wykonać leczenie kanałów, to do kosztów dojdzie kolejne kilkaset złotych, czyli kilkukrotnie więcej. Do tego pojawić się mogą mocne bóle i stany zapalne, a za takimi atrakcjami na pewno nikt nie będzie tęsknił. A zbyt duży ubytek w skrajnej sytuacji może doprowadzić do wyrwania zęba, który już wtedy nie odrośnie.

Z tego też powodu faktycznie należy przynajmniej raz w roku pojawić się u dentysty. Jeżeli ktoś nie posiada swojego, to poszukać może w internecie. Po wpisaniu w wyszukiwarce hasła leczenie zębów pod narkozą u dzieci warszawa dostanie listę gabinetów stomatologicznych, przy wyborze warto kierować się opiniami klientów, które również bez żadnego problemu się znajdzie.

🧾 ARTYKUŁ SPONSOROWANY
Dodaj komentarz