Tkanina to materiał entuzjastycznie stosowany do dekorowania. Można to robić na wiele sposobów, a jednym z nich jest malowanie artystyczne tkanin. Wolno wykorzystać do tego celu proste farby akrylowe zakupione w punktach sprzedaży dla plastyków, niemniej jednakże w takim układzie pomocny będzie także ulubiony preparat, który wypada połączyć z akrylami w stosunku jeden do jednego.

Takie media kupić można w specjalistycznych punktach sprzedaży. Są w nich również dostępne farby przeznaczone jedynie do malowania na materiałach – z tym, że są droższe od akryli. Do malowania wolno używać skończonych szablonów, farbę nanosi się na tkaninę pędzelkami.

Należałoby też sięgnąć po wyjątkowe pisaki służące do narysowania konturów oraz akcesoria, jak płótno malarskie. Wizerunek naniesiony na tkaninę musi wybitnie dobrze wyschnąć. Wymaga również utrwalenia – robi się to za wsparciem żelazka, prasując tkaninę albo przez coś cienkiego (np. przez bawełnianą chusteczkę), czy też od zewnętrznej. Do utrwalania służy także piekarnik – musi być nagrzany do odpowiedniej temperatury, a tkaninę umieszcza się w nim na parę minut.

ℹ️ ARTYKUŁ SPONSOROWANY