Kierowanie samochodami przez osoby niepełnosprawne – jakie są możliwości

Problem niepełnosprawności ruchowej dotyka dużej części naszego społeczeństwa. Dlatego bardzo ważne będzie to, żeby takim osobom zapewnić osobom jak największe możliwości normalnego funkcjonowania. Tak naprawdę to dotyczy wielu obszarów, w tym również związanych z poruszaniem się i komunikacją. Jedną z ważniejszych rzeczy jest chociażby przystosowanie aut do kierowania przez osoby, jakie mają na przykład problemy z nogami.

Przy nich tradycyjne naciskanie hamulca czy gazu nie będzie możliwe, ale na rynku dostępnych jest sporo urządzeń, które w tym pomagają. Jedno z popularniejszych oferuje firma Veigel, a to jest nic innego jak ręczny gaz-hamulec. Taki mechanizm znany też jest jako RGH, a sterowanie odbywa się za pomocą pokrętła albo dźwigni. Zamontować go można w dużej części samochodów posiadających w automat, i umożliwia płynne i bezpieczne sterowanie pedałami.

Dzięki dobrej jakości ten układ umożliwia pełne kontrolowanie pojazdu, nawet w nieprzewidzianych sytuacjach. Duże możliwości regulacyjne powinny pozwolić każdemu z użytkowników dopasować położenie do swoich potrzeb, co przełoży się także na komfort nawet przy dłuższych podróżach. Niektóre z modeli ręcznego gazu-hamulca posiadają inne funkcjonalności, bardzo przydatne w czasie codziennej jazdy, na przykład takie jak włączanie klaksonu czy kierunkowskazów. Duży nacisk podczas projektowania postawiony został na kwestie związane z bezpieczeństwem, z tego też powodu to urządzenie jest stosowane przez wielu producentów samochodów.

+Tekst Sponsorowany+

🧾 ARTYKUŁ SPONSOROWANY
Dodaj komentarz