Króćce pomiarowe – do jakich celów się ich używa

Projektując najróżniejsze przemysłowe instalacje bardzo ważne jest zapewnienie ich dokładnego pomiaru. Ma to bardzo duże znaczenie dla bezpieczeństwa ich funkcjonowania, ponieważ wszelakie rozszczelnienia czy nieprzewidziane wzrosty ciśnienia mogą spowodować szereg poważnych konsekwencji. Z tego też powodu projektanci wykorzystują rozmaite pomiarowe układy, których główną rolą jest mierzenie między innymi temperatury, ciśnienia czy przepływu.

Często do tego celu wykorzystywane są na przykład króćce producent. Są one w kształcie niedużych rurek z gwintem, które wkręca się w specjalne otwory w rurach. Jest to tania i łatwa w montażu technika, jednocześnie dająca sporo różnych możliwości i umożliwia precyzyjne pomiary wszystkich istotnych parametrów. Króćce są dostępne w wielu najróżniejszych rodzajach i odmianach, dzięki czemu łatwo je można dopasować do konkretnego zastosowania. Przeważnie posiadają one zestandaryzowane parametry, takie jak średnica gwintu i długość, przez co stosować je można w różnego rodzaju instalacjach.

W zależności od miejsca użycia taki króciec pomiarowy może być wykonany z różnych materiałów. Najczęściej będzie to zwykła stal, ale w części przypadków może to też być stal kwasoodporna albo nierdzewna. Raczej nie będzie także problemu, jeżeli ktoś będzie potrzebował wykonać coś nietypowego. W takich przypadkach trzeba wykonać dokładną specyfikację danego elementu wraz z rysunkiem technicznym, a króćce producent w ustalonym czasie zrobi takie zamówienie.

+Tekst Sponsorowany+

🧾 ARTYKUŁ SPONSOROWANY
Dodaj komentarz