Na czym polega legalizacja wag używanych w handlu

Branża handlowa powszechnie korzysta z najróżniejszych wag. Przede wszystkim są one używane do ważenia najróżniejszych produktów spożywczych, lecz wiele innych rzeczy również w takiej formie jest sprzedawanych. Jednak aby takie urządzenie mogło być legalnie wykorzystywane w sklepie, to musi spełniać odpowiednie parametry techniczne. Po pierwsze chodzi tu o dokładność mierzenia, która zgodna być musi z obowiązującymi przepisami. W przypadku typowej sprzedaży granica pomiarowego błędu nie może przekroczyć 5g, w przeciwnym wypadku urządzenie nie będzie mogło być używane. Podczas zakupu nowej wagi dysponuje już ona legalizacją ustaloną przez producenta.

Obecnie mogą one być używane przez dwa lata, i po tym okresie czasu należy je ponownie zweryfikować. Taka wtórna legalizacja wag sklepowych ważna będzie przez kolejne dwa lata, ale może być wielokrotnie powtarzana.

Większość współczesnych wag ma na tyle dobrą jakość, że bez żadnego problemu pracować może nawet kilkanaście lat, i będzie przy tym zachowywać odpowiednią precyzję. Bardzo ważne jest to, że na takim urządzeniu musi się znajdować tabliczka znamionowa oraz dokument legalizacji. Jeśli tego nie będzie lub coś zostanie uszkodzone, to takiej wagi nie można legalnie używać w handlu, a poza tym w ten sposób się naraża na jakieś kary. Aktualnie nie ma żadnych problemów z tym, żeby taką legalizację zrobić. Na rynku funkcjonuje bowiem wiele firm, które zajmują się takimi usługami, starczy tylko zgłosić się do jakiejś.

+Tekst Sponsorowany+

🧾 ARTYKUŁ SPONSOROWANY
Dodaj komentarz