Niedrogie noclegi nad morzem po sezonie letnim

Nie każdego z nas stać na kosztowny hotel. Szczególnie w sezonie letnim, innymi słowy w miesiącach począwszy od połowy czerwca a skończywszy w drugiej połowie sierpnia, kiedy tak właściwie to hotele są najdroższe dla wędrowców. Można skorzystać z promocji, interesujących pakietów wypoczynkowych, ale to ciągle są oferty dla ludzi z trochę znacznie bardziej bogatymi portfelami.

Skutkiem tego także w okresie letnim największą furorę robią noclegi blisko morza w prywatnych kwaterach – zobacz pokoje Łeba. Jeśli hotel kosztuje zwykle trzysta pięćdziesiąt złotych za dobę, to kwaterę o niższym standardzie, ale w równie atrakcyjnym miejscu, jesteśmy w stanie mieć nawet za dwadzieścia złotych. Jeżeli do tego doliczyć wyżywienie, często oferowane wspólnie z pobytem, jesteśmy w stanie bawić się nad samym morzem praktycznie za darmo a już z pewnością za ułamek tej ceny, jaką musielibyśmy zapłacić chcąc przebywać w markowym hotelu.

Wiadomości o porządnych gospodarzach rozchodzą się zwykle pocztą pantoflową. Znajomi byli, w następstwie tego polecają innym w największym stopniu interesujące miejsca. To smutne bywa w następstwie tego tak, iż najlepsze kwatery są niemalże cały sezon już zajęte i mała jest szansa by się do nich dostać. Pozostaje więc pytać wśród znajomych jacy już byli oraz rezerwować sobie wcześniej.

Utarło się twierdzenie, iż noclegi czy to w hotelach lub w prywatnych kwaterach położonych najprzyzwoiciej, bo tuż przy morzu, muszą dużo kosztować. Dużo w tym prawdy, jednak to wszystko zależy jeszcze od tego, gdzie tego noclegu szukamy. Jeżeli wyjeżdżamy do popularnego oraz kosztownego kurortu, na przykład do Międzyzdrojów, to musimy liczyć się z tym że w takim miejscu stworzony przez nas portfel skurczy się znacznie prędzej aniżeli na przykład wtedy, kiedy zdecydujemy się na noclegi Władysławowo obok morza w innej, mniejszej miejscowości. Powróćmy jeszcze na chwilę do Międzyzdrojów oraz skonfrontujmy cennik. Ryba ze smażalni, czy sądzicie że wszędzie kosztuje tyle samo?

🧾 ARTYKUŁ SPONSOROWANY
Dodaj komentarz