Odkurzacz, na który możesz liczyć!

Xiaomi niedawno wprowadziło na rynek nową gamę oczyszczaczy powietrza i robotów odkurzających. Po przetestowaniu Xiaomi Smart Air Purifier 4 chciałem wypróbować jeden z ich nowych odkurzaczy. Używałem Mi Robot Vacuum-Mop 2 Pro przez tydzień, wystarczająco długo, aby dowiedzieć się o nim wielu ciekawych rzeczy. Chcesz kupić najlepszy robot odkurzający do swojego mieszkania lub małego biura? Czytaj dalej, a sam zdecyduj, czy Mi Robot Vacuum-Mop 2 Pro to właściwy wybór.

Kto jest dla Ciebie właściwym wyborem?

Bazując na moich testach, Mi Robot Vacuum-Mop 2 Pro to dobry wybór, jeśli:

  1. Potrzebujesz robota odkurzającego w rozsądnej cenie do małych i średnich pomieszczeń (50-100 m 2 )
  2. Chcesz odkurzacza, który może być zdalnie sterowany i synchronizowany z innymi inteligentnymi urządzeniami w domu lub biurze
  3. Musisz myć w regularnych odstępach czasu w niektórych obszarach swojej przestrzeni

Plusy i minusy: Po tygodniu używania Mi Robot Vacuum-Mop 2 Pro stwierdziłem, że:

  1. Ma dobrą moc ssania
  2. Bateria urządzenia jest więcej niż wystarczająca do średnich pomieszczeń
  3. Bardzo dobrze radzi sobie z przeszkodami

  4. Funkcja mopa jest przydatna do barwienia i czyszczenia niektórych powierzchni

  5. Robot może jednocześnie odkurzać i wycierać, oszczędzając czas i lepiej sprzątając
  6. Aplikacja Mi Home zapewnia doskonały poziom kontroli

Jest jednak kilka rzeczy, które można poprawić: Kosz kolektora jest mały, podobnie jak filtr HEPA. Zbiera dużo kurzu i cząstek, dlatego konieczne jest cotygodniowe czyszczenie. Czyszczenie odkurzacza to żmudna operacja. sprawdź i przeczytaj

Werdykt – Mi Robot Vacuum-Mop 2 Pro jest konkurencyjny cenowo, dobrze zaprojektowany i bezproblemowo zintegrowany z ekosystemem Xiaomi. Funkcja mopa, obecna we wszystkich odkurzaczach z serii Mi Vacuum-Mop 2 , jest bardzo przydatna i doceniłem jej wydajność. Odkurzacz jest w stanie sprawnie poruszać się po wielu pomieszczeniach i omijać różne przeszkody. Moc ssania jest wystarczająca nawet do grubych dywanów, a akumulator ma długą żywotność. Urządzenie wymaga jednak częstego czyszczenia, co nieco zmniejsza jego użyteczność.

Dostarczany w białym pudełku

Mi Robot Vacuum-Mop 2 Pro jest dostarczany w białym pudełku z plastikowym uchwytem. Z przodu i z tyłu pudełka znajdują się zdjęcia odkurzacza oraz krótka lista funkcji. Pudełko ma wymiary 480 x 390 x 145 mm, a opakowanie waży około 4 kg. Ten, który otrzymałem, wyglądał, jakby był wielokrotnie wyrzucany z jadącej ciężarówki, ale na szczęście zawartość w ogóle nie została uszkodzona ze względu na jakość opakowania.

Rzeczywiście, cała zawartość jest pakowana osobno i mocowana na miejscu za pomocą kawałków kartonu. W zestawie wiele akcesoriów: podstawka ładująca, przewód zasilający, zbiornik na wodę z dołączonym mopem, zapasowy mop, zapasowa szczotka boczna i narzędzie do czyszczenia.

Odkurzacz jest gotowy do pracy, filtr powietrza, pojemnik na kurz, szczotka główna i szczotka boczna są już zainstalowane. Otrzymujesz również wielojęzyczny podręcznik i kartę gwarancyjną.

Projekt i specyfikacje sprzętu

Mi Robot Vacuum-Mop 2 Pro jest dostępny w dwóch kolorach, czarnym i białym. Zewnętrzna obudowa (i większość podwozia) wykonana jest z ABS (tego samego tworzywa, które wykorzystuje się w klockach Lego). Odkurzacz ma średnicę 350 mm i wysokość 97 mm w najwyższym punkcie (kopuła LIDAR). Urządzenie waży prawie 3,6 kg.

Na górze Mi Robot Vacuum-Mop 2 Pro znajdują się dwa przyciski. Jeden służy do włączania i wyłączania robota, a drugi do wysyłania robota do jego stacji ładującej. Naciśnięcie obu przycisków przez ponad 7 sekund powoduje zresetowanie ustawień sieci.

Również na górze urządzenia znajduje się kopułka LIDAR (lub czujnik LDS, jak to nazywa Xiaomi), a także pokrowiec ułatwiający dostęp do kosza. Czujnik LIDAR obraca się i można zobaczyć, jak obraca się, gdy tylko urządzenie się włączy. Jest to jedno z głównych ulepszeń w stosunku do wersji non-Pro: Pro wykorzystuje system wykrywania laserowego (który działa w ciemności), podczas gdy tańszy Mi Robot Vacuum-Mop 2 wykorzystuje tylko vSLAM – system kamer, który potrzebuje światła do działać prawidłowo.

Odwracając się na boki, znajdziemy kilka czujników zbliżeniowych i kolizji, a także metalowe styki, które łączą się ze stacją ładującą. Gdy odwrócisz robota do góry nogami, odkryjesz czujniki zapobiegające upadkowi ze schodów, dwie wyjmowane szczotki (główną i boczną), gumowe kółka oraz styki do mocowania akcesorium do mopa. Zestaw szczotek głównych łączy tradycyjną szczoteczkę z elastyczną gumową, w przeciwieństwie do innych urządzeń, w których oba rodzaje szczotek są rozdzielone.

Jeśli podniesiesz pokrywę z górnej części odkurzacza Mi Robot Vacuum-Mop 2 Pro , masz łatwy dostęp do pojemnika na kurz. Pod pokrywą znajduje się również wskaźnik LED stanu Wi-Fi i przycisk resetowania.

To, co odróżnia roboty sprzątające Xiaomi od innych marek, to ich zdolność do działania jako mopy. Ponadto mogą jednocześnie odkurzać i wycierać podłogę.

Nie inaczej jest w przypadku Mi Robot Vacuum-Mop 2 Pro : jest wyposażony w mały odłączany zbiornik na wodę, do którego przymocowany jest mop z mikrofibry. Wersja Pro różni się tym, że oprócz normalnego wycierania może wykorzystywać wibracje o wysokiej częstotliwości (10 000 drgań/min), aby poprawić mycie podłogi.

🧾 ARTYKUŁ SPONSOROWANY
Dodaj komentarz