Opieka nad zwierzętami w schronisku przez weterynarza

Wielu właścicieli czworonogów wybierając się z wizytą do weterynarza, skarży się, że ich pupilki mają kaszel, któremu trudno zaradzić – weterynarz okulista warszawa. Nieraz sami podajemy stworzonym przez nas zwierzakom farmaceutyki, syropy, jednakże nieczęsto obserwujemy jakiekolwiek efekty. Właściciele psów sugerują, że ich ulubieńcy przeziębili się na spacerze oraz od tego czasu natarczywe kaszlą. Domowa terapia nie daje rezultatów, właśnie dlatego po pewnym czasie decyzją się na wizytę u weterynarza.

W trakcie takiej wizyty z reguły prowadzone są badania kliniczne, których wyniki ukazują, iż kaszel u psa ma całkowicie inne podłożenie, niż przeziębienie.

W większości wypadków okazuje się, iż kaszel jest wyłącznie jednym z objawów niewydolności krążenia w psim organizmie. Schorzenie to nosi fachową nazwę kardiomyopatii rozstrzeniowej i objawia się podniesionym sercem. W takiej sytuacji wykorzystuje się na ogół właściwe leczenie, a także wprowadza dietę, co już po paru tygodniach zapewnia idealne efekty.

Tylko, bowiem właściwie leczony pies może kolejny raz odzyskać zdrowie, a tym samym radość życia. W szeregu przypadków zapominamy, że fizjologia pieska jest gruntownie inna niż człowieka i próbujemy stworzonego przez nas pupilka leczyć syropami i antybiotykami przeznaczonymi dla ludzi. Takie postępowanie nie tylko nie poprawi samopoczucia czworonoga, lecz w wielu przypadkach może jego stan jeszcze pogorszyć. Kaszel u czworonoga jest nie tylko objawem złego krążenia, niemniej jednak też może być przyczyną groźnej choroby płuc. Zwykle jest, albowiem pierwszym widocznym objawem tejże choroby, jaka nieleczona bezustannie rozwija się oraz sprawia, ze pies czuje się coraz gorzej, przestaje mieć chęć do zabawy, i znacznie większą część dnia po śpi.

🧾 ARTYKUŁ SPONSOROWANY
Dodaj komentarz