Opony do wózków widłowych – jakie są ich najważniejsze rodzaje

Użytkowanie widłowych wózków, tak samo jak i wielu innych pojazdów, wiąże się co pewien okres czasu z koniecznością wymienienia opon. W czasie pracy ogumienie się bowiem zużywa, w niektórych przypadkach nawet dość szybko. Tempo zużywania się opony zależne jest chociażby od tego, na jakiej nawierzchni jeżdżą takie wózki i jak wyglądają przenoszone obciążenia. Jeśli opona do wózka widłowego Lublin będzie zbyt mocno zużyta, to trzeba ją będzie wymienić na nową, gdyż ewentualna eksploatacja stworzyć może nawet jakieś zagrożenie.

Obecnie najbardziej popularne są dwa rodzaje tego typu opon, różniących się właściwościami i ceną. Najbardziej popularne są pneumatyczne opony do wózka widłowego Lubartów, często wyposażone w dętki. W związku z tym że są wypełnione powietrzem, to mają dobre amortyzujące właściwości.

Bardzo dobrze sprawdzają się do jeżdżenia po dużych nierównościach, oraz przewożenia wymagających ostrożności, delikatnych rzeczy. Pośród tej rodziny opon najczęściej stosowane są radialne, przypominające swoim wyglądem opony samochodowe. W niejednym zastosowaniu lepiej jednak się sprawdzą opony pełne. Środek w nich jest wypełniony mieszanką gumową, co przekłada się na wysoką odporność na mechaniczne uszkodzenia i zużycie. W ich przypadku nie ma kłopotu z przebiciami i stratą ciśnienia, co w części przypadków ma bardzo duże znaczenie. Lecz ten typ opon charakteryzuje się także nieco mniejszą elastycznością, z tego też powodu nie sprawdzi się w sytuacjach, gdy będzie trzeba przewozić jakieś delikatne przedmioty.

+Tekst Sponsorowany+

🧾 ARTYKUŁ SPONSOROWANY
1 komentarz
  1. +Reklama+ Znalezienie pęknięcia w szybie samochodu może być frustrujące, ale nie musisz się martwić! Te usługi naprawy szyb są tutaj, aby Ci pomóc. Dzięki doświadczonym technikom i specjalistycznym narzędziom naprawimy każde uszkodzenie szyb szybko i skutecznie. Skorzystaj z pomocy już dziś!

Dodaj komentarz