Nie powinieneś przenigdy uderzyć psa z jakiegokolwiek powodu. Nie możesz tego zrobić w ogóle. Bicie nie uczy niczego innego aniżeli to, iż pies ma prawo się ciebie obawiać oraz posłuszeństwo rodzi się wtedy nie z miłości, a ze strachu. Nie tylko uderzenie nie będzie działać, ale to jest gruntownie przeciwne w rezultatach dla efektywnego szkolenia psów każdego typu. Aby efektywnie kształcić czworonoga musisz nauczyć się zrozumieć, W jaki sposób pies myśli – psie przedszkole warszawa. Po pierwsze, psy są to zwierzęta stadne.

Taka jest ich istota. Psy nie spodziewają się żyć w demokratycznym społeczeństwie, w którym każdy dostaje głos. Z punktu widzenia czworonoga, jest to absolutnie potrzebne mieć lidera. Taki lider podejmuje decyzje i utrzymuje przyjaznych warunkach innych. Jest to coś co trzeba zrobić, aby zrozumieć, Chyba że jesteś psem alfa czy też twój pies będzie alfa – lider, wtedy inaczej się to będzie rozkładać. On może wtenczas warczeć oraz warczeć, ponieważ jak inaczej mógłby pokazać innym, że jest on obowiązkowy za przywództwo w stadzie?

W następstwie tego przede wszystkim wypada wiedzieć, że on pragnie zaakcentować swoją pozycję, niemniej jednak to ty masz być jego liderem – okaż mu to, jednak nie rób tego przez uderzenie. Bicie nie jest językiem, jaki zrozumie pies.

Gdy pies jest niegrzeczny po prostu zatrzymaj go chwytając za plecy. Trzymaj go tam oraz stój nad nim, mówiąc nie. Mocno trzymaj i silnym głosem mów nie. Jedyną rzeczą, jaka się liczy, to jest ton głosu- musi być zdecydowany. Kolejną rzeczą do zrobienia jest pokazać mu, co jest prawidłowe i jakie zachowanie jest profesjonalne. Kiedy pojmie daj mu pochwały. Takie szkolenia psów to stosowny pomysł.

ℹ️ ARTYKUŁ SPONSOROWANY