Pomoc geodezyjna – w jakich przypadkach będzie potrzebna

Budowanie wymarzonego domu wiąże się z wieloma obowiązkami. Nie da się tak po prostu wykopać dziurę pod fundamenty, wylać je i rozpocząć stawianie ścian. Trzeba też współpracować z kilkoma specjalistami, a jeden z nich to geodeta. Pomoc geodety jest potrzebna w kilku przypadkach.

Pierwsze spotkanie niejednokrotnie ma miejsce zanim się zakupi działkę, na przykład po to żeby poznać dokładnie jej granice. Przyda się to też do stawiania ogrodzenia, aby nie było niepotrzebnego sporu z sąsiadami. Jeśli się ma znaleziony plan domu należy go odpowiednio ułożyć na obszarze działki. To także należy do zadań geodety, który wszystko wykona opierając się na mapie projektowej. Na mapie należy umieścić zarówno sam budynek mieszkalny, jak też konieczne przyłącza.

Jeżeli cała dokumentacja będzie całkiem zatwierdzona i inwestor uzyska pozwolenie na rozpoczęcie budowy, to obowiązkowo trzeba wyznaczyć na obszarze działki obszar, na jakim zostanie postawiony budynek. To również należeć będzie do zadań geodety, który powinien zamontować w tym celu w gruncie specjalne znaki. Mają one duże znaczenie, ponieważ w oparciu o nie będą wykonywane fundamenty. Na tym etapie jest również do ustalenia dokładne położenie poszczególnych przyłączy, jeżeli przebiegać one będą pod powierzchnią. Lecz to jeszcze nie wszystko, ponieważ geodeta z firmy https://horyzontgeodezja.pl/ jeszcze raz się będzie pojawiał na terenie budowy, już po jej zakończeniu, żeby wykonać pomiary końcowe i sprawdzić czy wszystko wykonane zostało zgodnie z planem.

🧾 ARTYKUŁ SPONSOROWANY
Dodaj komentarz