Przegrody i kurtyny wykonane z PCV – gdzie są stosowane

PCV jest bardzo często wykorzystywanym materiałem, ze względu na szereg posiadanych zalet. Nie tylko spotyka się go w mieszkaniach i domach, lecz coraz częściej sięga też po niego różnoraki przemysł. To sztuczne tworzywo wykazuje całkowitą odporność na wilgoć i wodę, ale też i wielu środków chemicznych, dlatego bardzo dobrze się sprawdza jako różne osłony. Folia PCV jest z jednej strony bardzo elastyczna, i można ją wielokrotnie zginać w każdą stronę, bez obawy o jakieś pęknięcie.

Jednocześnie posiada duża wytrzymałość na uszkodzenia mechaniczne, dzięki czemu nie ma dużego ryzyka zniszczenia elementów, jakie zostały z niej zrobione. Dlatego właśnie taka folia PCV stosowana jest bardzo często na rozmaite kurtyny paskowe. Mają one formę pasków nachodzących na siebie, które da się rozsunąć aby przejść albo przejechać wózkiem. Przy takich kurtynach istotna będzie jedna jeszcze rzecz, a mianowicie izolacja cieplna. PCV to materiał, jaki chroni przed stratami temperatury w dużo lepszym stopniu niż chociażby drewno.

Dzięki temu przegrody wykonywane z niego są bardzo funkcjonalne i wygodne, ponieważ nie trzeba ich otwierać, a jednocześnie są świetną barierą rozdzielającą dwa pomieszczenia o różnej temperaturze. O ile w przypadku kurtyn stosowane folie mogą mieć nawet parę milimetrów na grubość, to przegrody spawalnicze wymagają folii znacznie cieńszej. Która jak się okazuje praktycznie w pełni pochłania niebezpieczne dla otoczenia promieniowanie świetlne.

🧾 ARTYKUŁ SPONSOROWANY
Dodaj komentarz