Cechą specyficzną zaburzeń lękowych jest to, że lęk nie jest warunkowany wystąpieniem żadnej wyznaczonej sytuacji. Do tej grupy zaburzeń kategoryzuje się między innymi: zaburzenia lękowe z napadami lęku, nieraz nazywane także lękiem panicznym. O ich istocie stanowi nagłe pojawienie się strachu bez jakichkolwiek przyczyn.

Jego nasilenie jest tak obszerne, że czujący go człowiek zaczyna się panicznie obawiać – pomóc może terapia autyzmu gdańsk. Stąd także określenie tych zaburzeń mianem leku panicznego. Związane z napadami strachu doznania emocjonalne są znacznie silniejsze od pokrewnych doznań w sytuacjach realnego zagrożenia. Napady strachu nie mają charakteru ciągłego, mogą jednakże pojawić się niejednokrotnie w przeróżnych odstępach czasu. Trwają od kilku do kilkudziesięciu minut.

Z reguły akompaniują im: przyśpieszone bicie serca, uczucie bólu w klatce piersiowej, ból głowy lub ucisk w skroniach, a także często pojawia się pocenie się i uczucie duszenia się. Postać dotknięta tym zaburzeniem, ma wrażenie ze za sekundę nastąpi coś kiepskiego, umrze, lub ulegnie wypadkowi.

ℹ️ ARTYKUŁ SPONSOROWANY