W jaki sposób przygotowywać się do jazdy konno? Dodatki i ubiór

Konie były hodowane przez ludzi do niezwykle praktycznych celów, temu zresztą służy hodowla. Jedne miały być reprezentacyjnymi zwierzętami pociągowymi zaprzęganymi do powozów inne znowuż miały kłopotliwymi rumakami bojowymi. Jeszcze inne były użytkowane do codziennej pracy. Konie huculskie są właśnie takimi zwierzętami, jakie potrafią ciężko pracować nawet w ciężkich warunkach. Są to zwierzęta wybitnie silne oraz odporne. W górach, bowiem jest to rasa górska, opowiada się historie o tym, jakim sposobem to konie huculskie wyciągały z rowów auta tam, gdzie traktory nie dawały już rady.

Konie huculskie mimo swej siły uchodzą za niezwykle delikatne oraz inteligentne, właśnie dlatego ochoczo stosuje się je w hipoterapii – wówczas należałoby nabyć koszulki jeździeckie. Są nieduże, co do tego predysponuje je do takich zadań. Bywają niemniej jednak uparte, co może czasami sprawiać problem początkującym jeźdźcom.

Konie te mogą przenosić na swym grzbiecie kolosalne ciężary, wobec tego wyśmienicie sprawdzały się oraz sprawdzają jako zwierzęta juczne. W szeregu przypadków są również stosowane w rekreacyjnych jazdach w teren, zwłaszcza w górach. Hucuły jeżdżą też w zaprzęgach. Jakim sposobem sama nazwa wskazuje konie te pochodzą z Huculszczyzny. Wyhodowali je zamieszkujący tam górale. Konie huculskie są również bardzo ambitne i kiedy idą w większej grupie koni przeróżnych ras starają się dotrzymać kroku koniom szybszym i większym. Końskie rodzaje umaszczenia z reguły mają nadzwyczaj interesujące oraz niepowszednio brzmiące nazwy. Na przykład kolor bułany. Konie taj maści mają jasną sierść i czarną grzywę i ogon. Czarny kolor jest również dominujący na nogach.

🧾 ARTYKUŁ SPONSOROWANY
Dodaj komentarz