W jakich przypadkach sprawdzają się magazynowe kurtyny

Praca na magazynie czy hali produkcyjnej wiąże się niejednokrotnie z tym, że bez przerwy jest potrzeba otwartych drzwi czy bram. Wynika to po prostu z praktycznych powodów, ponieważ bardzo często przez takie miejsce będą przechodzić pracownicy lub też jeździć jakieś pojazdy. Jeśli w każdym przypadku trzeba by było coś zamykać albo otwierać, to byłoby to mocno uciążliwe. Z kolei pozostawienie niczym nie zabezpieczonego otworu to z kolei ryzyko tego, że odczuje się bardzo szybko w środku działanie niesprzyjających atmosferycznych czynników, na przykład niskiej temperatury czy wiatru.

Z tego też powodu w takich sytuacjach sprawdzają się bardzo dobrze najróżniejsze kurtyny magazynowe. Rozwiązanie takie jest dobrze znane od dawna, przede wszystkim dlatego że jest bardzo praktyczne i wygodne. Przeważnie kurtyny są złożone z pasków foliowych o dużej grubości. Przez to są one wytrzymałe i dość odporne na uszkodzenia mechaniczne, a równocześnie dość elastyczne.

Mogą mieć też różny kolor, w zależności od miejsca montowania i oczekiwań kupującego. Dużym zainteresowaniem cały czas się cieszą przezroczyste wersje, lecz jeżeli ktoś nie chce, aby wszystko było widać przez nie, to może pomyśleć o jednym z wielu kolorów. W związku z tym że takie paski zwisają pionowo, to między nimi można bez problemów przejść czy przejechać jakimś pojazdem, a po paru chwilach będą one wracać do pierwotnej pozycji. Skutecznie będą one chronić przed wiatrem, pyłem czy różnicami temperatur, za ich pomocą też można dzielić wnętrza na mniejsze części.

+Tekst Sponsorowany+

🧾 ARTYKUŁ SPONSOROWANY
Dodaj komentarz