Eskapada z dziećmi wcale nie musi być utrapieniem. Wystarczy, że porządnie wszystko zaplanujemy oraz spojrzymy, czy wszystko co zaplanowaliśmy w podróży jest przystosowane do obecności dzieci. Jeżeli mamy małe dzieci, przyzwoiciej nie zabierać ich w długą podróż, ponieważ mogą nie znieść jej nazbyt przyzwoicie. Wycieczki z dziećmi nie muszą jednakże przebiegać bardzo boleśnie dla rodziców i współpasażerów, jeżeli wcześniej upewnimy się, iż z organizacją jest wszystko w porządku. W głównej mierze zobaczmy, czy nasz środek transportu jest przystosowany do przewożenia dzieci, lub w razie konieczności uda nam się wynegocjować akcesoryjną stację.

Dodatkowo musimy uczynić, czy już na miejscu, wszelkie atrakcje turystyczne które wybieramy również są dopasowane do obecności dzieci. Jeśli odważymy się jechać z drobnymi dziećmi w dłuższa podróż pierwszy raz, porządniej wybierzmy własny pojazd. Z pewnością będziemy mieć znacznie większy komfort podróżowania i już na miejscu, łatwiej będzie nam się poruszać po zwiedzanym miejscu.

Eskapady, jakie są wcześniej zaplanowane dogłębnie najczęściej przyzwoiciej wspominamy oraz przede wszystkim przyzwoiciej się bawimy, ponieważ nie musimy się troskać o to, żeby wszystko wypaliło oraz aby nam starczyło czasu na każde miejsce, które chcemy ujrzeć. – górskie szlaki. Jeżeli pragniemy ujrzeć jak najwięcej w w jaki sposób najkrótszym czasie postarajmy się zaznajomić z miejscowymi, którzy najprawidłowiej znają własne miasto i jego okolice oraz na pewno pokażą Ci to co należałoby znać oraz w jaki sposób szybko się tam dostać komunikacją w tym mieście.