Wybór sportowego tłumika – na jakie sprawy warto zwrócić swoją uwagę

Jeśli ktoś chciałby polepszyć wygląd albo parametry swojego auta, to często decyduje się na poddanie go jakiemuś tuningowi. Najczęściej posiadaczy aut decydują się na tuning wyglądu i mechaniczny, do jakiego między innymi zalicza się wymienienie tłumika na sportowy model. Normalne tłumiki projektuje się tak, żeby zapewnić możliwie dużo wyciszenia, a kwestia mocy silnika jest tu mniej ważna.

W modelach sportowych zwiększa się przepływ emitowanych spalin, co z jednej strony skutkuje podniesieniem mocy silnika, a z drugiej także się zmienia wydawany przez samochód dźwięk. Jednak jeżeli decydował się ktoś będzie na takie rozwiązanie, to powinien pamiętać o kilku istotnych kwestiach. Przede wszystkim takie tłumiki sportowe muszą być zgodne z obowiązującymi przepisami, szczególnie jeżeli chodzi o ich poziom głośności.

Dobre firmy, takie jak na przykład RM motors w swojej ofercie posiadają produkty spełniające ten warunek, ale na rynku można też trafić na modele, jakie mogą nie przejść badań okresowych albo spowodować że policja zatrzyma dowód rejestracyjny. Ważna będzie też odpowiednia jakość wytworzenia, czyli w pierwszej kolejności użyte do produkcji materiały, ale też dostosowanie do konkretnego modelu samochodu. Jeżeli ktoś zamierza iść jeszcze jeden krok dalej, to pokusić się może o zamontowanie w posiadanym aucie downpipe bmw. To rozwiązanie również może zwiększyć dodatkowo moc jednostki napędowej o następne kilka koni mechanicznych.

+Tekst Sponsorowany+

🧾 ARTYKUŁ SPONSOROWANY
Dodaj komentarz