Zaburzenia stresowe oraz kuracja zaburzeń nerwowych

Jest wiele form terapii długoterminowej, opierających się na różnych podstawach teoretycznych. Terapia długoterminowa usiłuje odnaleźć głębokie korzenie przyczyn melancholii. Jej celem jest uporządkowanie długo trwających kłopotów z przeszłości, z którymi nie czujemy się związani. Wobec tego nie można od niej oczekiwać prędkiej poprawy w depresji. Jednym ze metod terapii długoterminowej jest psychoanaliza. Psychoanalitycy sugerują, że nasze trudności wywodzą się z przeszłości.

Kłopotom tym nie potrafimy zaprzeczyć oraz bez ustanku pozostają one w naszej świadomości. Nasilają się one zwłaszcza w czasie stresu, a tym samym czynią nas słabymi. Przez terapię długoterminową próbuje się wypracować drogę wydobycia tych niemiłych uczuć do świadomości. Zamiarem jej jest ich osłabienie, co rozwiązuje trudności – psycholog radom. Chory, który rozważa taki typ terapii, powinien porozmawiać o tym ze swoim lekarzem. Jest dużo osób zajmujących się taką terapia, lecz niektóre z nich mają niezmiernie małe doświadczenie, wskutek tego również swego terapeutę wypada wybrać umiejętnie. Lekarstwa przyjmowane zgodnie z zaleceniem doktora są w stanie przynieść pewną poprawę już po dwóch tygodniach stosowania.

Zwykle jednak potrzeba sześciu tygodni, żeby odczuć ich działanie. Sporo osób zażywając lekarstwa antydepresyjne obawia się przyzwyczajenie a nawet uzależnienia. Diazepan nie podporządkowuje. Działają wyłącznie na osoby z depresją i nie powodują uczucia euforii czy odurzenia. Na czarnym rynku wolno, co prawda można kupić wszystkie leki odurzające, jakkolwiek nie wolno dostać tutaj leków typowo depresyjnych.

🧾 ARTYKUŁ SPONSOROWANY
1 komentarz
Dodaj komentarz