Zamienniki tuszów i tonerów – czy opłaca się je kupować

Użytkowanie na co dzień drukarek wiązać się będzie z tym, że w zależności od modelu co jakiś czas kończy się w nich tusz albo toner. W niejednym przypadku zakup tego typu materiałów eksploatacyjnych konieczny będzie co parę tygodni, ale niekiedy wystarczy to zrobić raz na kilka lat. Jeżeli ktoś potrzebuje dużo drukować, to w przypadku oryginalnych produktów koszty tego mogą być dość spore, dlatego warto pomyśleć o zakupie jakiś zamienników. Wytwórcy sprzętu drukującego rzecz jasna niezbyt chętnie patrzą na takie działania.

W końcu sprzedawane przez nich tonery do drukarek Canon stanowią sporą część sprzedaży, i wielokrotnie cała strategia podporządkowana jest pod to. Tłumaczą to też tym, że nieoryginalny tusz może spowodować gorszą jakość wydruku czy nawet przyczynić się do uszkodzenia urządzenia. Wszystko zależeć będzie tak naprawdę od tego, jaki rodzaj zamiennika zostanie użyty.

Rzeczywiście najtańsze produkty tego typu mogą posiadać kiepską jakość i nie zapewnić oczekiwanych efektów. Ale na rynku działa też dużo firm, posiadających swoje tusze Epson zamienniki na faktycznie dobrym poziomie, nie ustępując niczym pod względem jakości materiałom oryginalnym. A dla klientów z pewnością bardzo dużą zaletą będą ceny, różniące się nawet o połowę czy więcej. Jeśli ktoś będzie potrzebował wydrukować kilka kartek w miesiącu, to stanowić to zapewne dla niego nie będzie jakiejś dużej różnicy. Ale jeśli takich tonerów czy tuszów kupuje się kilka na miesiąc, to kupując zamienniki można faktycznie sporo zaoszczędzić.

+Tekst Sponsorowany+

🧾 ARTYKUŁ SPONSOROWANY
Dodaj komentarz