Jakie są opcje alternatywnego ogrzewania swoich domów

Właściciele prywatnych domów mają duże możliwości w zakresie odpowiedniego ogrzewania. Rzecz jasna niezmiennie największym zainteresowaniem cieszą się rozmaite instalacje CO, lecz często są też dodatkowo wybierane inne rozwiązania.

Coraz większą popularnością cieszą się przykładowo piece wolnostojące. Stanowią one ciekawą alternatywę dla klasycznych kominków, gdyż nie wymagają pracochłonnych prac montażowych. Wystarczy przy użyciu odpowiedniej rury podpiąć je do komina, żeby cieszyć się ciepłem we wnętrzu. W zależności od wielkości takie piece mogą ogrzać nawet do kilku pomieszczeń, doskonale się więc sprawdzą jako uzupełnienie klasycznej instalacji.

Doskonale się też sprawdza ogrzewanie za pomocą kominków. Tutaj do wyboru jest kilka opcji, w tym rzeczywiście skuteczne kominki mające płaszcz wodny. W przypadku tego rozwiązania wodne wkłady kominkowe posiadają między dwoma ścianami cienką warstwę wody, która nagrzewa się od płomieni w środku. Taki kominek połączony jest do instalacji grzewczej, i dzięki pompie wszystko zostanie rozprowadzone po wszystkich pomieszczeniach.

Coraz większym zainteresowaniem klientów zaczynają się też cieszyć wkłady kominkowe gazowe. Ogromnych ich plusem jest łatwa i szybka obsługa, bowiem nie trzeba rąbać drewna, rozpalać ognia a później pozbywać się popiołu. W wielu przypadkach wręcz nie ma innej możliwości, jeżeli ktoś jednak chce mieć u siebie kominek, gdyż coraz to nowe rejony zakazują spalania paliw stałych.

🧾 ARTYKUŁ SPONSOROWANY
Dodaj komentarz