Każdorazowo przed pożyczeniem auta wypada zdobyć szczegółowe warunki umowy. Nawet jeśli zatrudniony wypożyczalni poinformuje klienta o wszystkich zapisach umowy i nakreśli dokumentnie konsumentowi wszystkie warunki wypożyczenia i zwrotu samochodu, należy dogłębnie przeczytać umowę.

Na ogół wszystkie okoliczności wypożyczenia są zawarte w umowie, niemniej zdarza się, że wypożyczalnie zawierają w umowie zapis, iż konsumentowi znany jest szczegółowo regulamin wypożyczalni. W takim wypadku należy też sprawić gruntownie wszelkie zapisy owego regulaminu. Jest to szczególnie istotne w przypadku rezerwacji auta drogą internetową. W takim wypadku klient zawiera umowę już w chwili złożenia zamówienia on-line, wobec tego w momencie odbioru samochodu z wypożyczalni powinien już się do nich wykorzystywać. W wypadku rezerwacji online należy niemniej jednak obowiązkowo w momencie fizycznego wypożyczania samochodu prosić o papierową wersję umowy i warunków wypożyczenia samochodu.

Posiadanie takiego dokumentu ma okazję być szczególnie korzystne w wypadku konieczności rozstrzygania sporów powiązanych z ewentualnymi przeszkodami połączonymi w wypożyczonym autem – przetestuj wypożyczalnia samochodów Kielce. Jednym z zapisów umowy jest dokładne określenie terminu oddania wozu po upływie czasu, na jaki opiewa umowa wypożyczenia. Nie należy powstrzymywać się wyłącznie do sprawdzenia daty, jednak przede wszystkim sprawić, czy umowa nie zawiera dokładnych ram czasowych z pieczołowitością do jednej minuty. W praktyce zdarza się, że umowa obejmuje czas pożyczenia z uwzględnieniem dokładnego czasu zwrotu auta.

ℹ️ ARTYKUŁ SPONSOROWANY